Portfolio systemów pomiaru liniowego Küblera
8 października 2018
Jaki enkoder wybrać?
5 maja 2019

Pomiar absolutny pozycji windy

Przewiduje się, że w 2050r. aż 70% populacji naszego globu będzie żyło w miastach. Jednocześnie zakłada się trzykrotny wzrost liczby budynków o wysokości pow. 200m w stosunku do roku 2000. Ta sytuacja rzuca wyzwanie planistom, architektom oraz całej branży windowej.

Dzięki globalnej urbanizacji windy stały się powszechnym środkiem transportu pionowego. W ciasnej zabudowie miejskiej wznoszone są wysokie wieżowce, w których windy są głównym środkiem transportu. Spotykamy je wszędzie: w budynkach mieszkalnych, biurach, halach przemysłowych czy centrach handlowych . Wymogi estetyki i bezpieczeństwa stawiane windom są coraz większe a nowe urządzenia znacznie odbiegają standardem od wcześniejszych projektów.

Dotychczasowe rozwiązania dotyczące pomiaru pozycji kabiny opierały się na użyciu enkodera inkrementalnego oraz zamontowanych na każdym piętrze czujników magnetycznych. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku firma Fritz Kübler GmbH oferuje LEB01- innowacyjny system absolutnego pomiaru pozycji windy. Opiera się on na współpracy kompaktowej głowicy optycznej z perforowaną taśmą pomiarową wykonaną ze stali nierdzewnej. Dzięki optycznej metodzie pomiarowej system jest odporny na pola magnetyczne. Nowy system dzięki absolutnemu pomiarowi pozwala na ustalenie pozycji kabiny nawet po awarii zasilania. Oprócz zapewnienia bardziej precyzyjnego pozycjonowania, system LEB01 pozwala również na wyeliminowanie dodatkowych komponentów takich jak czujniki magnetyczne. Takie rozwiązanie pozwala na redukcję kosztów, skrócenie czasu instalacji i konserwacji. Kolejnym atutem LB01 jest szybki i prosty proces montażowy. W przypadku modernizacji lub wdrożeniu nowego projektu ten niezwykle kompaktowy system może być wykorzystany również w najciaśniejszych miejscach intalacji. System współdziała z interfejsami: CAN, CANopen, CanopenLift, SSI oraz RS485. System LEB01 zapewnia pomiar do 392m długości, przy prędkości do 5m/s (10m/s na życzenie klienta) jednocześnie zachowując precyzję pomiaru o rozdzielczości 1mm. Długość taśmy pomiarowej dostosowuje się do potrzeb klient, który może również sam ją skracać. System zapewnia ciągłość pracy przy zakresie temperatur -5 C do + 70C.

System LEB01 jest z pewnością oczekiwanym rozwiązaniem nie tylko na rynku polskim , ale całej Europy. Konkurencyjna cena oraz łatwość montażu LEB01są z pewnością dodatkowymi atutami tego systemu, który cieszy się dużym zainteresowaniem fachowców z branży windowej.

Zalety systemu pomiaru absolutnego pozycji kabiny LEB01
-kompaktowy
-odporny na pola magnetyczne
-dł. pomiaru do 392m
-współpracuje z interfejsami: CAN, CANopen, CANopenLift, SSI, RS485
-rozdzielczość: 1mm
-prędkość : do 5m/s ( na życzenie 10m/s)
-zakres temperatur pracy: -5°C …+70° C
-atrakcyjny cenowo
-łatwy w montażu

zobacz więcej …

Komentarze są wyłączone.

//]]>