Aplikacje enkoderów
Typowe aplikacje enkoderów
14 września 2018
SR120 dla przemysłowej sieci Ethernet/IP
7 października 2018

D125 enkoder linkowy z inklinometrem

 

W transporcie i przeładunku dużych ładunków istotną rolę odgrywa precyzja i bezpieczeństwo. Wykorzystywane w tym celu dźwigi i suwnice potrafią w łatwy i bezpieczny sposób przenieść nawet wielotonowe ciężary. Działające na podobnej zasadzie maszyny, ale wyposażone w podnośniki koszykowe pomagają dotrzeć do wysoko położonych miejsc , co wykorzystywane jest w pracach remontowych i serwisowych. Wytrzymałość, solidność oraz dokładność urządzeń zastosowanych w takich maszynach jest szczególnie ważna.

Właśnie do takich zadań firma Fritz Kübler GmbH zaprojektowała enkoder linkowy D125.

W aplikacjach na otwartej przestrzeni czujnik narażony jest na skrajne wartości obciążeń, dlatego musi być wytrzymały i precyzyjny. Enkoder ten posiada wyjście absolutne z interfejsem Canopen lub wyjście z interfejsem analogowym. Dostępnych jest wiele dodatkowych opcji, począwszy od zintegrowanego inklinometra po wyjście analogowe. Modele ze zintegrowanym inklinometrem polecane są do aplikacji, w których szczególnie ważny jest kąt wychylenia. Dzięki IP67K i szerokiemu zakresowi temperatur roboczych (od -40°C do +85°C) enkoder ten sprawdza się w trudnych warunkach. W każdym z wymienionych wariantów element pomiarowy jest szczelne zamknięty w osobnej osłonie. Zakres pomiarowy dla D125 wynosi 6-10m.

Należy podkreślić, że kontrola poprawności działania samego enkodera linkowego jest również możliwa dzięki zastosowaniu w nim redundancji.

Więcej informacji na: www.kubler.pl

Komentarze są wyłączone.

//]]>